logo
icon icon

Nawóz do roślin wrzosowatych

Wieloskładnikowy nawóz granulowany przeznaczony do kompleksowego nawożenia roślin wrzosowatych i innych kwaśnolubnych roślin ogrodowych. Nowoczesna, bogata w minerały formuła zapewnia szybkie i równomierne odżywianie roślin. Pomaga utrzymać kwaśny odczyn gleby.

Regularne stosowanie nawozu zapewnia:

  • obfite kwitnienie
  •  silny, zdrowy rozwój i wzrost
  •  wzmocnienie system korzeniowy
  •  wysoką odporność na wymarzanie
 
Stosowanie
Kiedy stosować
Sposób użycia
Informacja o produkcie

Doskonały do wszystkich roślin wrzosowatych, nadaje się również do dokarmiania takich kwaśnolubnych roślin jak: modrzewnica pospolita, brukentalia ostrolistna, bażyna czarna itp. 

I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII

możliwy termin stosowania
optymalny termin stosowania

Sadzenie: Całą zalecaną dawkę wymieszać równomiernie z glebą na głębokość 15-20 cm. Po posadzeniu obficie podlać. Rośliny wieloletnie: Nawóz rozsypać równomiernie wokół roślin i w miarę możliwości wymieszać z wierzchnią warstwą gleby tak, aby nie uszkodzić korzeni. Obficie podlać. Stosować od wiosny, tuż po ruszeniu wegetacji, co 4-5 tygodni.Ostatnie nawożenie najpóźniej do połowy lipca. Po zastosowaniu, rośliny obficie podlać, aby aktywować działanie nawozu. Utrzymywanie wilgotnego podłoża (podlewanie w okresach suszy) zapewnia lepsze efekty w uprawie roślin. Działa najlepiej po zmieszaniu z glebą.

NAWÓZ WE, TYP: Nawóz NPK (Mg, S) 5-6-10 (5-25) z borem (B), miedzią (Cu), manganem (Mn), molibdenem (Mo), cynkiem (Zn).

Powiązane produkty