logo
icon icon

Perlit

Perlit jest skałą naturalnie występującą w przyrodzie, Poddaje się go obróbce termicznej aby wytworzyć lekkie i porowate granulki. Perlit w tej postaci bardzo dobrze retencjonuje wodę. 

 
Stosowanie
Kiedy stosować
Sposób użycia

Można go stosować jako dodatek do wszystkich rodzajów gleb, lub jako podłoże (np.w uprawach hydroponicznych). 

Zalety

-podłoże z perlitem lepiej wchłania wodę
-gleba wolniej ulega przesuszeniu
-perlit spulchnia i napowietrza glebę
-korzenie roślin otrzymują więcej powietrza, co polepsza kwitnienie i owocowanie
-perlit chroni sadzonki podczas przymrozków
-stymuluje silny i zdrowy wzrost korzeni
-jest obojętny chemicznie
  • podłoże z perlitem lepiej wchłania wodę
  • gleba wolniej ulega przesuszeniu
  • perlit spulchnia i napowietrza glebę
  • korzenie roślin otrzymują więcej powietrza
  • perlit chroni sadzonki podczas przymrozków
  • stymuluje silny i zdrowy wzrost korzeni
  • jest obojętny chemicznie
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII

możliwy termin stosowania
optymalny termin stosowania

Przed użyciem zalecane jest dodanie wody do perlitu, zmiejszy to pylenie podczas przesypywania produktu.

zastosować podłoże Westland Siew i Pikowanie oraz perlit w równych proporcjach. 
Dla delikatnych roślin dobrze jest zwiększyć proporcje perlitu w stosunku do podłoża. Siewki należy regu-larnie podlewać i zapewnić im odpowiedni drenaż. Dodaj perlit do podłoża (polecamy Westland gotowe podłoże uniwersalne z formułą R+) i do tak przygotowanej mieszanki przenieś rozwinięte sadzonki. Porowate granulki sprawią, że roślina szybciej się ukorzeni w nowym miejscu i będzie bardziej odporna na choroby. Perlit można stosować w całości lub w części, zastępując piasek i/lub żwir. Tworzy on lekką i bardzo otwartą strukturę, poprawiającą napowietrzanie, drenaż i izolację.

W przypadku miękkich sadzonek i łodyg polecamy zastosować podłoże Westland Siew i Pikowanie oraz perlit w równych proporcjach. Dla delikatnych roślin dobrze jest zwiększyć proporcje perlitu w stosunku do podłoża. Siewki należy regularnie podlewać i zapewnić im odpowiedni drenaż. Dodaj perlit do podłoża (polecamy Westland gotowe podłoże uniwersalne z formułą R+) i do tak przygotowanej mieszanki przenieś rozwinięte sadzonki. Porowate granulki sprawią, że roślina szybciej się ukorzeni w nowym miejscu i będzie bardziej odporna na choroby. Perlit można stosować w całości lub w części, zastępując piasek i/lub żwir. Tworzy on lekką i bardzo otwartą strukturę, poprawiającą napowietrzanie, drenaż i izolację. 

Przed przesadzeniem roślin z doniczek do pojemników zaleca się dokładne podlewanie roślin i pozostawienie do osuszenia.Usuń rośliny z doniczek i umieść w pojemniku podłoże, włóż roślinę i obsyp podłoże wokół korzeni.Gdy pojemnik jest w pełni zasadzony, obficie podlej wodą i zadbaj o odpowiednie nawożenie. Mieszając porowate granulki perlitu z podłożem, zapewnisz prawidłowy rozwój korzeni, lepsze kwitnienie i owocowanie roślin.   

Powiązane produkty