logo
icon icon

Nawóz płynny do roślin kwitnących

Nawóz płynny DO ROŚLIN KWITNĄCYCH

Rośliny kwitnące uprawiane w pojemnikach wymagają systematycznego dokarmiania, co zapewnia silny wzrost roślin oraz obfite kwitnienie.

Zwiększona zawartości fosforu i potasu w nawozie oraz zestaw mikroelementów pobudza zawiązywanie pąków kwiatowych oraz wpływa na intensywne wybarwienie liści i kwiatów.

 
Stosowanie
Kiedy stosować
Sposób użycia
Informacja o produkcie
Ostrzeżenia
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII

możliwy termin stosowania
optymalny termin stosowania

Wystarcza na sporządzenie 150-200 l roztworu do podlewania.

Jak stosować.

1/2 nakrętki (20 ml) nawozu rozcieńczyć w 3-4 l wody i obficie podlać rośliny.

Kiedy używać.

Rośliny domowe - od III do X - co 7-10 dni; od XI do II - co 20-30 dni.

Rośliny balkonowe i ogrodowe - od IV do X - co 5-8 dni.

 

NAWÓZ WE (C.2.1) Roztwór nawozowy NPK 4-6-6 z mikroskładnikami pokarmowymi. Skład nawozu (% m/m): azot (N) całkowity 4,0; pięciotlenek fosforu (P2O5) 5,0; tlenek potasu (K2O) 6,0; bor (B) 0,010; miedź(Cu) 0,002; żelazo (Fe) 0,040; mangan (Mn) 0,010; molibden (Mo) 0,001; cynk (Zn) 0,002. Cu, Fe, Zn są schelatowane przez EDTA. Wszystkie składniki pokarmowe są rozpuszczalne w wodzie.

Środki ostrożności i przechowywanie:

Przechowywać w temperaturze 0-30°C, w oryginalnym zamkniętym opakowaniu, z dala od produktów spożywczych, w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt. Po rozlaniu spłukać wodą. Nie spożywać. W wypadku spożycia skontaktować się z lekarzem. W przypadku zanieczyszczenia oczu – przepłukać dużą ilością wody i skontaktować się w lekarzem. Chronić przed dziećmi. Przestrzegać zasad higieny. Nie przekraczać zalecanych dawek.

Powiązane produkty