logo
icon icon

WESTLAND NATURALNIE Na Mszyce

Westland Naturalnie Na Mszyce to gotowy do użycia preparat w atomizerze. Zawiera naturalne polisacharydy, należy do produktów, które mogą być stosowane w rolnictwie ekologicznym. 

Działa w sposób mechaniczny, fizycznie obklejając i unieruchamiając szkodniki na powierzchni roślin.

 • Brak okresu karencji.
 • Do kwiatów, warzyw, krzewów ozdobnych i owocowych.
 • Na owady działa mechanicznie.
 
Stosowanie
Kiedy stosować
Sposób użycia
Informacja o produkcie
Mszyce, przędziorki, miseczniki, tarczniki.
Preparat stosować po wystąpieniu pierwszych szkodników. Zabieg wykonać wcześnie rano lub późnym wieczorem tj. przed lub po oblocie pszczół,  najlepiej w czasie niskiej wilgotności powietrza (w okresie bezdeszczowym), ponieważ preparat powinien szybko wyschnąć na roślinie. Aerozolować  dokładnie całą roślinę z odległości 30 cm tak, aby była wilgotna, ale żeby nie tworzyły się ściekające krople. Dokładnie pokryć preparatem również dolną stronę liści. Unikać nanoszenia preparatu na płatki kwiatów. W razie konieczności zabieg powtarzać kilkakrotnie po 7-14 dniach. Nie stosować częściej niż raz w tygodniu.
Opróżnione opakowanie po preparacie oddać do punktu selektywnej zbiórki odpadów lub zakładu zajmującego się recyklingiem.
UWAGI
Przed zastosowaniem preparatu na rośliny, na każdej uprawie wykonać próbny zabieg w celu sprawdzenia, czy w ciągu 7 dni nie nastąpiły objawy uszkodzenia roślin.
 • mszyce
 • przędziorki
 • miseczniki
 • tarczniki

Preparat stosować po wystąpieniu pierwszych szkodników. Zabieg wykonać wcześnie rano lub późnym wieczorem tj. przed lub po oblocie pszczół,  najlepiej w czasie niskiej wilgotności powietrza (w okresie bezdeszczowym), ponieważ preparat powinien szybko wyschnąć na roślinie. Aerozolować  dokładnie całą roślinę z odległości 30 cm tak, aby była wilgotna, ale żeby nie tworzyły się ściekające krople. Dokładnie pokryć preparatem również dolną stronę liści. Unikać nanoszenia preparatu na płatki kwiatów. W razie konieczności zabieg powtarzać kilkakrotnie po 7-14 dniach. Nie stosować częściej niż raz w tygodniu.Opróżnione opakowanie po preparacie oddać do punktu selektywnej zbiórki odpadów lub zakładu zajmującego się recyklingiem.UWAGIPrzed zastosowaniem preparatu na rośliny, na każdej uprawie wykonać próbny zabieg w celu sprawdzenia, czy w ciągu 7 dni nie nastąpiły objawy uszkodzenia roślin.

I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII

możliwy termin stosowania
optymalny termin stosowania

 • Wstrząsnąć przed użyciem.
 • Przed zastosowaniem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie.
 • Produkt gotowy do użycia. Na owady działa fizycznie.
 • Szkodniki należy dokładnie pokryć cieczą w miejscach ich występowania – należy opryskać górne i dolne powierzchnie liści.
ZALECANE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
Preparatu nie stosować  w obecności dzieci i zwierząt,  w wysokich temperaturach lub w czasie silnego nasłonecznienia. Nie jeść, nie pić i nie palić w czasie zabiegu. Zaleca się stosować okulary ochronne. W przypadku kontaktu preparatu z oczami przemywać oczy czystą wodą, przez co najmniej 10 minut. Gdy podrażnienie nie ustępuje skonsultować się z lekarzem – okulistą. Po skończonym zabiegu  lub po przypadkowym kontakcie z preparatem umyć  ręce i twarz; zanieczyszczoną skórę zmyć wodą.
Przechowywanie: Przechowywać pojemnik szczelnie zamknięty w temperaturze nie niższej niż 5 ºC  i nie wyższej niż 30ºC. Nie przechowywać razem z żywnością, napojami i paszami dla zwierząt. Chronić przed dziećmi.

Preparatu nie stosować  w obecności dzieci i zwierząt,  w wysokich temperaturach lub w czasie silnego nasłonecznienia. Nie jeść, nie pić i nie palić w czasie zabiegu. Zaleca się stosować okulary ochronne. W przypadku kontaktu preparatu z oczami przemywać oczy czystą wodą, przez co najmniej 10 minut. Gdy podrażnienie nie ustępuje skonsultować się z lekarzem – okulistą. Po skończonym zabiegu  lub po przypadkowym kontakcie z preparatem umyć  ręce i twarz; zanieczyszczoną skórę zmyć wodą.Przechowywanie: Przechowywać pojemnik szczelnie zamknięty w temperaturze nie niższej niż 5 ºC  i nie wyższej niż 30ºC. Nie przechowywać razem z żywnością, napojami i paszami dla zwierząt. Chronić przed dziećmi.

Powiązane produkty