logo
icon icon

Palmy, juki, draceny gotowe podłoże

 
worek 8l

Podłoże do palm, juk i dracen Westland zostało opracowane w celu zapewnienia odpowiednich warunków dla rozwoju silnych, zdrowych korzeni i bardziej zielonych liści.  Podłoże zawiera granule SERAMIS, które długo utrzymują w glebie wilgoć i składniki odżywcze. Włókna drzewne zawarte w podłożu tworzą luźną strukturę, poprawiając napowietrzenie i drenaż.

JAK DZIAŁA SERAMIS?

Seramis to granule palonej, naturalnej gliny o mocno porowatej strukturze. Podczas podlewania granule pochłaniają wodę i składniki odżywcze w niej zawarte. Uwalniają wodę, kiedy podłoże zaczyna wysychać. Dzięki temu wytwarzają doskonały klimat dla rozwoju korzeni.

 
Stosowanie
Kiedy stosować
Sposób użycia
Informacja o produkcie

SADZENIE I PRZESADZANIE

 

 • Dobrze podlej roślinę i poczekaj, aż nadmiar wody spłynie.

 

 • Przygotuj większą doniczkę upewniając się, że posiada odpowiednie otwory drenażowe.

 

 • Ułóż warstwę gotowego podłoża na dnie nowej doniczki. Delikatnie wyjmij roślinę ze starej doniczki i przenieś do nowej.

 

 • Umieść roślinę w nowej doniczce tak, żeby bryła korzeniowa znalazła się poniżej krawędzi doniczki. Wypełnij przestrzeń wokół bryły korzeniowej nowym podłożem, lekko ubijając je, aby szczelnie wypełniło doniczkę.

 

 • Dobrze podlej.

 

PODLEWANIE

 

Palmy, juki i draceny doskonale rosną w podłożach, które długo utrzymują odpowiednią wilgotność. Rośliny lubią lekko wilgotne podłoże i nie tolerują zbyt dużej ilości wody, dlatego należy uważać przy podlewaniu. W aktywnym okresie wegetacji (wiosna / lato) rośliny należy podlewać częściej niż w okresie jesienno-zimowego spoczynku.

 

NAWOŻENIE

 

Gotowe podłoże do palm, juk i dracen Westland zapewnia roślinom wszystkie składniki odżywcze, których będą potrzebować przez pierwsze 5-6 tygodni. Wiosną i latem dokarmiaj rośliny specjalistycznym nawozem płynnym do palm, juk i dracen przy co drugim podlewaniu, zimą przy co czwartym.

I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII

możliwy termin stosowania
optymalny termin stosowania

UŻYTECZNE WSKAZÓWKI

 • Umieszczaj kwiaty w jasnym miejscu, unikając w miarę możliwości wystawiania roślin na bezpośrednie światło słoneczne.
 • Unikaj gwałtownych zmian temperatury pokojowej.
 • Produkt nie nadaje się dla roślin wrzosowatych i innych kwaśnolubnych.

PRZECHOWYWANIE I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

 • Przechowywać w suchym, mrozoodpornym miejscu, z dala od środków chwastobójczych i innych ogrodniczych substancji chemicznych.
 • Po częściowym zużyciu szczelnie zamknąć opakowanie. Stosować w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, unikać wdychania pyłu.
 • W trakcie prac ogrodniczych należy używać rękawic ochronnych. Po zakończeniu prac umyć ręce.

Objętość: 4 litry (przy napełnianiu) – objętość może wahać się do 10%.

Producent: Westland Horticulture Limited, 14 Granville Industrial Estate, Granville Road, Dungannon, Co Tyrone, BT70 1NJ. Tel: +44 (0) 1480 443 789 www.gardenhealth.com

Podmiot wprowadzający do obrotu na terenie Polski: Westland Sp. z.o.o., 84-230 Rumia, ul Dąbrowskiego 17/5; Tel: 58 333 9033; www.westland.com.pl Westland i SERAMIS są zarejestrowanymi znakami handlowymi Westland Horticulture Limited. © Westland Horticulture Limited 2017.