logo
icon icon

Specjalistyczne podłoże do storczyków

 
worek 7,5l

100% naturalne składniki

  • Kontrola wilgotności
  • Stały dostęp powietrza do korzeni
  • Bezpieczne dla ludzi i roślin
  • Proste w użyciu

Podłoże do storczyków Seramis zostało specjalnie przygotowane do sadzenia/przesadzania storczyków. Zawiera unikalne, gliniane granule Seramis, które utrzymują optymalny poziom wilgotności podłoża. Gliniane granule wchłaniają duże ilości wody a następnie stopniowo ją uwalniają, kiedy podłoże zaczyna wysychać. Specjalnie wyselekcjonowana kora sosnowa zapewnia luźną strukturę, korzystną dla zdrowego rozwoju korzeni. Podłoże wspomaga silny, zdrowy wzrost i obfite kwitnienie.

Luźna i porowata struktura zapewnia doskonałą wentylację wrażliwym korzeniom storczyków oraz optymalny poziom wilgotności co zapobiega gniciu korzeni. Podłoże jest źródłem wapnia wspomagającego zdrowy wzrost.

 
Stosowanie
Kiedy stosować
Sposób użycia
Informacja o produkcie

Do stosowania przy każdym przesadzaniu roślin. W celu osiągnięcia najlepszych efektów zalecamy przesadzanie roślin przed lub po kwitnieniu.

I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII

możliwy termin stosowania
optymalny termin stosowania

Usuń z rośliny martwe lub zeschnięte korzenie. Do przesadzenia użyj nowej, nieco większej doniczki z dobrym drenażem. Wsyp niewielką ilość podłoża Seramis na dno doniczki i włóż do niej korzenie storczyka. Obsyp dookoła korzenie rośliny podłożem Seramis. Upewnij się że storczyk jest zasadzony na takiej samej głębokości jak przed przesadzeniem. Niektóre korzenie storczyka mogą wystawać poza podłoże i poza doniczkę. Opukaj delikatnie doniczkę aby zagęścić podłoże i zapewnić korzeniom dobry kontakt z podłożem. Podlej storczyka i upewnij się że nadmiar wody może swobodnie wypłynąć z doniczki.

Skład: kora sosnowa 70%, wypalane granule gliniane, wapno nawozowe.
Składniki pokarmowe dostępne dla rośliny: azot (N) – 18 mg/l, fosfor (P2O5) – 55 mg/l, potas (K2O) – 180 mg/l.
Wartość pH (CaCl2) - 5,7
Zasolenie (KCl) < 0,5 g/l

Powiązane produkty