logo
icon icon

Pan Ogrodnik podłoże do warzyw

Podłoże Pan Ogrodnik Do Warzyw jest podłożem organicznym wyprodukowanym na bazie słabo i silnie rozłożonego torfu wysokiego.

Lekka, porowata i przepuszczalna struktura długo utrzymuje wilgoć oraz umożliwia dostęp powietrza do korzeni. Dodatek wieloskładnikowego nawozu zapewnia pełne odżywianie nowo sadzonych roślin przez pierwsze 4-5 tygodni od posadzenia.

 
Stosowanie
Kiedy stosować
Sposób użycia
Informacja o produkcie

Przed użyciem rozluźnij strukturę podłoża – wstrząśnij workiem lub rozdrobnij podłoże rękoma. Luźna, sypka struktura ułatwia pracę z produktem.

Doskonałe do bezpośredniej uprawy warzyw i ziół w skrzyniach i pojemnikach oraz do wzbogacania podłoża w ogrodach warzywnych. Do stosowania w uprawie warzyw korzeniowych, kapustnych, liściowych, cebulowych, strączkowych, dyniowatych i psiankowatych. Podłoże do warzyw Pan Ogrodnik zawiera naturalny torf ogrodniczy z dodatkiem startowej dawki nawozu. Mieszanka stwarza doskonałe warunki dla silnego i zdrowego wzrostu i rozwoju warzyw i ziół. 

I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII

możliwy termin stosowania
optymalny termin stosowania

Sadzenie w ogrodzie

Rozsyp warstwę 3-7 cm podłoża (w zależności od potrzeb) na powierzchni gleby. Wymieszaj z glebą, najlepiej na głębokość 10-15 cm.Podłoże do warzyw wprowadza do gleby duże ilości substancji organicznej, która korzystnie wpływa na procesy fizyczne, chemiczne i biologiczne gleb. Użyźnia glebę – wnosi do gleby próchnicę. Poprawia strukturę i przepuszczalność podłoża. Gromadzi wodę i substancje pokarmowe. Zapewnia bardziej luźne i napowietrzone podłoże. Polepsza warunki wzrostu i rozwoju roślin.

Sadzenie w skrzynki, doniczki, pojemniki

Podłoże doskonale nadaje się do bezpośredniej uprawy warzyw i ziół.
Po napełnieniu pojemników podłożem do warzyw wysiej nasiona lub posadź młode rośliny.

DECYZJA Nr P-369/13

  • pH w H2O – 5,8-6,8.
  • Stężenie soli - poniżej 2,0 g NaCl/dm3.
  • Postać – stała, frakcja 0–20 mm.
  • Okres przydatności do stosowania – 36 miesięcy.