logo
icon icon

Kaktusy i sukulenty gotowe podłoże

Podłoże do kaktusów i sukulentów Westland zawiera odpowiednio dobrany startowy zestaw składników odżywczych z dodatkiem żwiru i piasku dla zapewnienia doskonałego drenażu.

Mieszanka zapewnia swobodny drenaż i wspomaga zdrowy rozwój korzeni, co jest niezbędne przy uprawie wszystkich kaktusów i sukulentów. Podłoże zawiera granule SERAMIS, które długo utrzymują w glebie wilgoć i składniki odżywcze.

Specjalistyczna mieszanka:

 • z dodatkiem żwiru i piasku dla optymalnego drenażu,
 • zawiera granule SERAMIS – kontrola wilgotności,
 • zapewnia silne, zdrowe rośliny.

JAK DZIAŁA SERAMIS

SERAMIS to granule palonej, naturalnej gliny o mocno porowatej strukturze. Podczas podlewania granule wchłaniają wodę i składniki odżywcze w niej zawarte. Uwalniają wodę, kiedy podłoże zaczyna wysychać. Dzięki temu wytwarzają doskonały klimat dla rozwoju korzeni.

 
Stosowanie
Kiedy stosować
Sposób użycia
Informacja o produkcie

SADZENIE I PRZESADZANIE

 • Sadzonki – napełnij doniczkę lub tackę siewną podłożem i wyrównaj. Włóż sadzonki do wykonanych otworów. Delikatnie ubij ziemię i uzupełnij dodatkowym podłożem, gdy będzie to konieczne, oraz podlej.
 • Szczepki – ukorzenione szczepki wysadź do osobnych doniczek lub pojemników, dbając o delikatne korzenie. W przypadku większych szczepek napełnij doniczkę do połowy, umieść roślinę w odpowiednim położeniu i wypełnij przestrzeń wokół korzeni podłożem. Delikatnie ubij podłoże i dobrze podlej.
 • Zaleca się, aby przesadzać rośliny w ich okresie wegetacyjnym. Podlej roślinę i pozwól, aby woda odciekła, a następnie ostrożnie wyjmij ja z doniczki za pomocą owiniętego papieru, który ochroni twoje dłonie przed kolcami.
 • Przesadzanie – ułóż warstwę gotowego podłoża w nowej doniczce i umieść na niej roślinę. Wypełnij resztę doniczki podłożem i lekko ją ubij. Nie podlewaj przez parę dni, aby zapobiec gniciu uszkodzonych korzeni.

PODLEWANIE

Unikaj nadmiernego podlewania. Podlewaj rzadziej jesienią i nie podlewaj w zimie, chyba ze zaobserwujesz usychanie rośliny. Od późnej wiosny podlewaj regularnie zgodnie z warunkami pogodowymi i odmianą rośliny.

NAWOŻENIE

Gotowe podłoże do kaktusów i sukulentów Westland zapewnia roślinom wszystkie składniki odżywcze, których będą potrzebować przez pierwsze 4-6 tygodni. W okresie wegetacyjnym dokarmiaj rośliny co dwa-trzy tygodnie specjalistycznym nawozem Westland do kaktusów i sukulentów.

 

I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII

możliwy termin stosowania
optymalny termin stosowania

UŻYTECZNE WSKAZÓWKI

 • Kaktusy i sukulenty umieszczaj w oświetlonym, przewiewnym pomieszczeniu w temperaturze powyżej 5°C. Wystaw rośliny od południowej strony w celu zapewnienia im maksymalnej ilości światła słonecznego.
 • Produkt nie nadaje się dla roślin wrzosowatych i innych kwaśnolubnych.

PRZECHOWYWANIE I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI 

 • Przechowywać w suchym, mrozoodpornym miejscu, z dala od środków chwastobójczych i innych ogrodniczych substancji chemicznych.
 • Po częściowym zużyciu szczelnie zamknąć opakowanie. Stosować w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, unikać wdychania pyłu.
 • W trakcie prac ogrodniczych należy używać rękawic ochronnych. Po zakończeniu prac umyć ręce.

Objętość: 4 litry (przy napełnianiu) – objętość może wahać się do 10%.

Producent: Westland Horticulture Limited, 14 Granville Industrial Estate, Granville Road, Dungannon, Co Tyrone, BT70 1NJ. Tel: +44 (0) 1480 443 789 www.gardenhealth.com

Podmiot wprowadzający do obrotu na terenie Polski: Westland Sp. z.o.o., 84-230 Rumia, ul Dąbrowskiego 17/5; Tel: 58 333 9033; www.westland.com.pl Westland i SERAMIS są zarejestrowanymi znakami handlowymi Westland Horticulture Limited. © Westland Horticulture Limited 2017.