logo
icon icon

Kwiaty domowe gotowe podłoże

 
worek 8l

Gotowe podłoże do roślin domowych Westland jest specjalnie opracowaną mieszanką do sadzenia i przesadzania większości roślin pokojowych w tym kaktusów i roślin w ogrodach butelkowych.

Podłoże o porowatej strukturze zapewnia zdrowy rozwój roślin i bardziej zielone liście. Mieszanka zawiera perlit, poprawiający napowietrzenie i drenaż oraz unikatowe granule SERAMIS, które długo utrzymują w glebie wilgoć i składniki odżywcze.

JAK DZIAŁA SERAMIS?

Seramis to granule palonej, naturalnej gliny o mocno porowatej strukturze. Podczas podlewania granule pochłaniają wodę i składniki odżywcze w niej zawarte. Uwalniają wodę, kiedy podłoże zaczyna wysychać. Dzięki temu wytwarzają doskonały klimat dla rozwoju korzeni.

 
Stosowanie
Kiedy stosować
Sposób użycia
Informacja o produkcie

SADZENIE I PRZESADZANIE

Rośliny pokojowe wymagają z czasem przesadzenia, ponieważ rosną im korzenie i wypełniają całą doniczkę. Można to zaobserwować, gdy korzenie są widoczne przez otwory drenażowe w doniczce.

 • Dobrze podlej roślinę i poczekaj aż nadmiar wody spłynie.
 • Przygotuj większą doniczkę upewniając się, że posiada odpowiednie otwory drenażowe. Ułóż warstwę gotowego podłoża na dnie nowej doniczki. Delikatnie wyjmij roślinę ze starej doniczki i przenieś do nowej.
 • Umieść roślinę w nowej doniczce tak, żeby bryła korzeniowa znalazła się nieco poniżej krawędzi doniczki. Wypełnij przestrzeń wokół bryły korzeniowej nowym podłożem, lekko ubijając je aby szczelnie wypełniło doniczkę.
 • Dobrze podlej roślinę.

PODLEWANIE

Podlewaj obficie, gdy będzie to wymagane. Upewnij się, że nadmiar wody może swobodnie spłynąć, aby uniknąć uszkodzenia korzeni.

NAWOŻENIE

Gotowe podłoże do kwiatów domowych Westland zapewnia kwiatom wszystkie składniki odżywcze przez pierwsze 5-6 tygodni. Wiosną i latem dokarmiaj rośliny nawozem do kwiatów domowych Westland przy co drugim podlewaniu, jesienią i zimą przy co czwartym.

I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII

możliwy termin stosowania
optymalny termin stosowania

UŻYTECZNE WSKAZÓWKI

 • Umieszczaj rośliny w jasnym miejscu, unikając w miarę możliwości bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne.
 • Unikaj dużych, szybkich zmian temperatury pokojowej – może to powodować opadanie liści.
 • Warto stosować środek nabłyszczający do liści w celu usunięcia kurzu.
 • Produkt nie nadaje się dla roślin kwaśnolubnych.

PRZECHOWYWANIE  I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

 • Przechowywać w suchym, mrozoodpornym miejscu, z dala od środków chwastobójczych i innych ogrodniczych substancji chemicznych.
 • Po częściowym zużyciu szczelnie zamknąć opakowanie. Stosować w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, unikać wdychania pyłu.
 • W trakcie prac ogrodniczych należy używać rękawic ochronnych. Po zakończeniu prac umyć ręce.

Objętość: 4 lub 8 litrów (przy napełnianiu) – objętość może wahać się do 10%.

Producent: Westland Horticulture Limited, 14 Granville Industrial Estate, Granville Road, Dungannon, Co Tyrone, BT70 1NJ. Tel: +44 (0) 1480 443 789 www.gardenhealth.com

Podmiot wprowadzający do obrotu na terenie Polski: Westland Sp. z.o.o., 84-230 Rumia, ul Dąbrowskiego 17/5; Tel: 58 333 9033; www.westland.com.pl Westland i SERAMIS są zarejestrowanymi znakami handlowymi Westland Horticulture Limited. © Westland Horticulture Limited 2017.

Powiązane produkty