logo
icon icon

AFTERCUT ZAGĘSZCZA

 
karton 5,25kg

AFTERCUT ZAGĘSZCZA to mieszanka, która w prosty sposób odżywia, zagęszcza i zazielenia trawnik, dzięki połączeniu nawozu z nasionami traw.

  • Gwarantuje zielony i gęsty trawnik.
  • Zawiera dodatek nowej trawy-nasiona traw
  • Odżywia wszystkie części rośliny.
 
Stosowanie
Kiedy stosować
Sposób użycia
Informacja o produkcie

Stosować co 3-4 tygodnie od marca do sierpnia, w okresie aktywnego wzrostu trawy. Dla uzyskania najlepszych efektów stosować po skoszeniu trawnika i usunięciu pokosu, aby zapewnić lepszy kontakt produktu z podłożem.

Warunki optymalne

Stosować kiedy ziemia jest wilgotna, a trawa sucha. Nie stosować gdy ziemia jest sucha, zamarznięta, podczas przymrozków lub gdy przymrozki są spodziewane.

Porady ogólne

Regularne nawożenie trawnika zapewnia składniki odżywcze niezbędne, aby trawnik był zdrowy, zielony i gęsty. Odpowiednie nawożenie pomaga rozwinąć mocny system korzeniowy traw, co zwiększa odporność trawnika na suszę i wydeptywanie oraz utrudnia wzrost chwastów i mchu. Dla uzyskania najlepszych rezultatów, należy przestrzegać następującego planu:

Wiosenne nawożenie

Trawnik potrzebuje dodatkowych składników odżywczych, gdyż zaczyna aktywnie wzrastać. Jest to też idealny czas na wysiew nasion. Połączenie tych dwóch kroków (nawożenie i dosiewka nasion) to zastosowanie Aftercut ZAGĘSZCZA pomiędzy marcem a majem.

Letnie nawożenie

Częściej korzystamy z trawnika, a brak opadów zostawia na nim wyraźne ślady. Dzięki stosowaniu Aftercut ZAGĘSZCZA pomiędzy czerwcem a sierpniem wzmacniamy system korzeniowy trawnika a trawa staje się bardziej zielona.

I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII

możliwy termin stosowania
optymalny termin stosowania

  • Zaznaczyć obszary, na których ma być zastosowany nawóz.
  • Rozsypać równomiernie, aby zapewnić taki sam rezultat na całej powierzchni trawnika.

Aplikacja ręczna

Stosować 35g/m2. Garść dorosłej osoby to około 35g.

Aplikacja siewnikiem

Rekomendowana do większych powierzchni.Przed aplikacją sprawdzić ustawienie siewnika, zgodnie z zaleceniami producenta. Stosować 35g/m2 na całym trawniku.

Dobrą praktyką jest używanie rękawic ochronnych przy stosowaniu nawozów.

Nawóz mineralny NPK (Fe + MgO) 3-1-3 (2 + 1)

Mieszanka: 92% nawóz, 8% nasiona traw.

 

Powiązane produkty